Jätkusuutlik töökultuur – nišš või normaalsus? Taimi Elenurm

Mul on hea meel olla üks ligi 150 mõjuloojast, kes saab tuua tähelepanu kriisidelt lahendustele.

Tegutsen tervise- ja tööpsühholoogia valdkondades pakkudes psühholoogilist tuge paarikümne organisatsiooni töötajatele nende jaoks keerulisel ning murdelisel ajal. Mida säilitada kestva ja isikupärasena, mida muuta ja edasi arendada, mida maha jätta ning millega kui paratamatuga leppida? Ja kuidas muutuvas keskkonnas endana püsima jääda ning senisest tugevamana siiski edasi areneda? – need on sagedasemad teemad, mida koolitamise ja arengutreeningu, supervisiooni ja psühholoogilise nõustamise vormis ning psühholoogia ja psühhoteraapia, grupikäitumise ja personalijuhtimise vaatenurki appi võttes arutame. Juhtmõte töös: Õnnestumise alguspunktis on otsingud: inimväärse elu, rahulolu ja väärikuse otsingud,mida toetavad taastumistarkus, mängulust, hoolimine endast ja koosloomest ning rõõm elust enesest.

Pikaaegne kogemus tervise- ja tööpsühholoogina on andnud mulle võimaluse olla kaasteeline muutuste keerisesse saatunud inimestele nende jaoks kõige väärtuslikuma otsinutes. Oma töö parimaid hetki kirjeldan nii: „Küsida, ikka ja uuesti küsida ning inimeses endas kuju võtvad vastused talle tagasi peegeldada, jõustada ja edasiviivat väge võimendada; takistuste ja haiget saamise korral haavad plaasterdada ja uuele teeotsale minekuks jõudu kogumist toetada – need on kogemused, mis aitavad tabada inimloomuse sügavamaid kihte ja paremat poolt.
Olen avaldanud üle paarisaja artikli tervise- ja organisatsioonipsühholoogiast, peamiselt ajakirjas Personalipraktik. Olen Eesti Supervisooni ja Coachingu Ühingu liige ning Terviseameti poolt serfitseeritud mittemeditsiinilise töötervishoiuteenuse osutaja, psühholoog-nõustaja.

Mida tähendab minu jaoks jätkusuutlikkus

See on kestev otsing, leidmaks ajutisi vastuseid igavestele küsimustele

  1. kuidas muutustest välja sõeluda see, mida säilitada ja hoida püsivana,
  2. mida olnust edasi arendada ja senisest natuke teisiti teha;
  3. millest lahti lasta ja mis jätta maha sinna aega ja oludesse, kus see kunagi aset leidis,
  4. millega leebelt leppida kui paratamatu ja muutumatuga?

See on liikumine mis sisaldab lõppematut väiksemate ja suuremate otsuste jada ning seiklemist mitme valiku vahel:

  1. kuidas teha samu asju, mis enne, kuid natuke paremini, targemalt ja loovamalt ehk uutmoodi,
  2. kuidas luua ja hoida tasakaalu andmiste ja saamise, nõudmise ja pakkumiste vahel,
  3. kuidas anda aega hingetõmbeks ja hoida ruumi vaikuse hetkedeks ning kuidas valida õige hetk, mil sukelduda liikumise voogu,
  4. kuidas jääda pinnale, mis aitab aduda, hoida, säilitada ja edendada kõige väärtuslikumat – nii üksi kui üheskoos,
  5. kuidas olla järjekindel ja paindlik samaaaegselt

Ametid: psühholoog, nõustaja, koolitaja, superviisor

Organisatsioonid, kellega olen tihedamalt seotud: SA Noored Teaduses ja Ettevõtluses, Tervise Arengu Instituut, Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühing, EEK Mainor, TalTech

Taimit ja tema mõtteid jätkusuutliku töökultuuri teemal saate kuulata IMPACT DAY´l 06.10 kell 11:20-11:55, kus ta astub üles Inspiratsioonilaval rääkima teemal „Jätkusuutlik töökultuur – nišš või normaalsus?“

Rohkem infot: impactday.eu

Posted in BlogiTagged IMPACT DAY´l 06.10.2023 kell 11:20-11:55

© 2023 Ettevõtlusnädal | kodulehe tegemine vvunk