Meie-tegijad-ettevotlusnadal

Meie tegijad

Ettevõtlus-
nädala inimesed

ANDRES & MARJE Maakondlikud Arenduskeskused MTÜAndres & Marje

Maakondlikud Arenduskeskused MTÜ

Tänavuse 2023 Ettevõtlusnädala teemaks on “AEG MUUTA KURSSI”.
Meie taustategijate tiimis on mitmeid tandemeid, kelle ühisel jõul pakub MAK võrgustik tuge ettevõtlikele inimestele üle Eestis.

Täna tutvustame MAK võrgustiku tandemit – Andres & Marje.

Andres on MAK võrgustiku vedur! Ta on hingelt algataja ja meeskonnamängija, kes armastab edu saavutada tiimide kaudu. Tal on mitmekümneaastane kogemus erinevatest juhi rollidest era- ja avalikust sektorist, inimeste ja organisatsioonide arengu eestvedajana.

Marje on meie turundusvõlur! Oma hingelt ettevõtja, kellele meeldib algatada uusi ideid ja nende elluviimisel olla eestvedaja! MAK võrgustiku üle-eestilise tiimiga liitus Marje 2022 aasta alguses ja tema südameasjaks on MAK võrgustiku turundamine. Marje on kirglik veespordi harrastaja, merel olek on tema jaoks parim viis tasakaalu ja inspiratsiooni leidmiseks.

 


 

Meie tegija AnuAnu

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus

Kas teadsid, kes on see tublidus Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuses, kelle eestvedamisel sünnib Ettevõtlusnädal 2022 programm?!
Saage palun tuttavaks, MEIE TEGIJA Raplamaal on ANU KAAR!

Anu igapäevaseks südameasjaks on noorte ettevõtlike inimeste potentsiaali väljatoomine. Usub praktiliste tegevuste vajadusse uue teadmise kinnistamiseks ja seetõttu peab õpilasfirmade programmi suurepäraseks võimaluseks ettevõtja elu tundma õppimiseks. Anu on üle kümne aasta töötanud hotellinduses ja olnud seotud pikalt konverentside ja muude sündmuste korraldamisega, mida õpetab nüüd ka noortele. Ta on rõõmsameelne meeskonnamängija, kes ei pelga võõraste inimestega suhtlemist ega esinemist. Kui Anu parasjagu ei tegele ettevõtlikkuse arendamisega, leiad ta Raplamaa rabadest matkajuhina või niisama loodust nautimas.

 

 


Meie tegijad EttevõtlusnädalalDiana & Ilja, Ivi, Inga & Ülle

Põlvamaa Arenduskeskus | Võrumaa Arenduskeskus | Valgamaa Arenguagentuur

Tegemist on võimsa tiimiga, kes ühiselt juba mitu aastat veavad eest just nende maakondade Ettevõtlusnädala sündmusi!

Meie DIANA alustas MAK võrgustikus ettevõtluskonsultandina juba eelmisel sajandil, kuid oma töös leiab ta endiselt väljakutseid, sest Dianale meeldivad inimesed ja “hullud” ideed. Ta naudib protsesse ja meeskonna sünergiat. Dianat peetakse meeskonna sütitajaks ja generaatoriks, kuid samas ka analüütikuks ja piduriks.

Diana leiab, et alustavate ettevõtjatega töötades tuleb tihti süstida just eneseusku ja motivatsiooni edasi liikumiseks. Kuid samas tuleb osata ka riske hinnata ja vastavalt vajadusele plaane muuta. Üksi pusida pole mõtet, sest KOOSTEGEMISES PEITUB JÕUD. Kui ise ei saa või ei oska, on alati tugi olemas oma perelt ja kolleegidelt. Õiged inimesed, õigel ajal on suur väärtus!

ILIJA alustas MAK võrgustikus selle aasta alguses ettevõtluskonsultandina rohemajanduse suunal. Ilija omab töökogemust era- ja avalikus sektoris erinevatel ametikohtadel. Üha olulisemaks peab ta KOOSTÖÖD eri valdkonna inimeste vahel ja oskust kaasata erineva tausta ja kogemustega inimesi ühiste lahenduste loomisel ja elluviimisel. 

Kirg, visioon ja naer viivad sihile!

Väljaspool tööaega võib teda kohata metsas või mõnel spordiväljakul ja oma inspiratsiooni ammutab ta reisidelt!

IVI, INGA & ÜLLE on samuti MAK võrgustiku staažikad töötajad ning KOOSTÖÖS on nad oma ideede ja pühendumusega panustanud Ettevõtlusnädala õnnestumisse aastaid!

Üksi areneb kiiresti, koos kaugemale!

 


 

Meie tegijand ettevõtlusnädalalAngela

Hiiumaa Arenduskeskus

Angela korraldavad meretagusel Hiiumaal teist aastat inspireerivaid üritusi ettevõtjatele ja noortele. Uued õpilasfirmad saavad just Ettevõtlusnädalal uue hoo sisse neile mõeldud tootearenduse töötoas. Noored külastavad ka kohalikke ettevõtteid ja ettevõtjatele toimuvad erinevad üritused, kus nad saavad ammutada inspiratsiooni uuteks ideedeks.

 


Meie tegija Viivika PärnumaaViivika

Pärnumaa Arenduskeskus

Viivika tunneb ja teab kõiki Pärnumaa koole ning tema hingega tehtud töö on kandnud vilja, sest lõviosa maakonna ettevõtlikke õpetajaid ja õpilasi on kaasatud erinevatesse projektidesse. Järjest enam sünnib mini- ja õpilasfirmasid ning tunnustust ja auhindu on toodud üle-eestilistelt võistlusteltki. Kui aga mõelda sõnadele täpsus ja kohusetunne, siis just selline ongi Viivika – ja seejuures alati rõõmsameelne! Kui noorte ettevõtlikkuse arendamisest jääb aega üle, siis teeb Viivika veel ka vabatahtlikuna tööd Pärnu sõudeklubis, kus koos teiste hakkajate naistega võistluste ajal kohvikut peetakse. Sealsed koduköökides küpsetatud hõrgutised on Pärnus juba laialt tuntust kogunud.

 


Meie tegijad Marelle LäänemaaltMarelle

Läänemaa 

Marelle alustas tööd MAK võrgustikus, Sihtasutuses Läänemaa ettevõtluskonsultandina 2022 kevadel. Sisseelamiseaeg muutus väga kiireks, sest Ettevõtlusnädal 2022 vajas juba esimestel nädalatel Marelle tähelepanu!

Igapäevaselt on tema tööülesanneteks alustavate ettevõtete ja ettevõtlusega alustavate klientide nõustamine. Kuna Marellel on üle 20 aasta töökogemus panganduses erakliendihaldurina, siis ei ole nõustamine ja kliendikohtumised talle üldsegi võõrad. Kahtlemata on uus töö toonud kaasa ka ülesandeid ja teemasid, millega Marelle varem kokku puutunud ei ole, kuid seda põnevamaks peab ta ettevõtluskonsultandi töö erinevaid külgi.

Kes teeb, see jõuab! Meie Marelle tegeleb aktiivselt ka spordiga, eelkõige harrastustennisega. Ta kuulub Haapsalu Tenniseklubi juhatusse ja hoolitseb klubi aktiivse tegevuse eest läbi erinevate turniiride ja sõpruskohtumiste korraldamise.
Aitäh, et panustad – üksi areneb kiiresti, koos kaugemale!

 

 


Anton ja Elisabeth Ida-VirumaaltAnton & Elisabeth

Ida-Virumaa

Anton tegeleb alustavate ettevõtjate nõustamisega Ida-Virumaal. Potentsiaali meie piirkonnas on palju ja igapäevast tööd ettevõtluse tõstmise valdkonnas jagub. Anton on sõbralik ja ettevõtlik inimene ja tänu sellele tema igapäevane elu on väga mitmekesine. Põhitöö kõrval Anton tegeleb spordiürituste korraldamisega, riigikaitseõpetuse õpetamisega, suvel käivitab Narva-Jõesuu rannas surfiklubi ja arendab oma e-kaubanduse äri.

Elisabeth on Ida-Viru ettevõtluspäeva peakorraldaja ning sel aastal on päeva fookuses noored. Ida-Viru Ettevõtluskeskuse kollektiivis kannab ta noorte ettevõtlikkuse konsultandi rolli ja ei ole üllatus, et ka tema ise on noor ja ettevõtlik. Ta usub, et ettevõtlikkus on just see võtmetähtsusega hoiak, mis loob elus positiivseid muutusi ning toob kaasa pideva enesearengu. Just seepärast ongi tema jaoks oluline luua noortele võimalusi ettevõtlikku hoiaku kujundamiseks ja selle rakendamiseks. Tööga paralleelselt ammutab Elisabeth uusi teadmisi Tallinna Ülikoolis ning eelmisel aastal alustas ettevõtlusega koolitusvaldkonnas.

 


Daisy ja Kaja ViljandimaaltDaisy & Kaja

Viljandimaa

Daisy ja Kaja veavad tandemina Viljandimaa ettevõtlusnädala konverentsi korraldust, mis sel aastal on teemal „Kuidas majanduses ja töötajates särtsu leida?“. Ettevõtlus ei saa ilma inimesteta ja seepärast peame oluliseks peatuda teemal ja jagada kogemusi, kuidas töötajad tema kohal tegutsemas hoida, et sära ei kaoks. 

Kaja on ettevõtluskonsultant ja ettevõtja, rahutu hing, kes logeleda ei oska ja mõtleb pidevalt uusi projekte välja. Oma tegemistes on ta põhjalik, teeb kõik asjad kohe ära ja ootab sarnast pühendumust ka teistelt. Kaja räägib tihti läbi nalja ja mossitab harva, olles nii meie kollektiivi päike. Kodus kasvatab ta nelja last, vaarikaid ja mesilasi – tehke järgi või ostke ise oma mesi. 

Daisy on läbi ja lõhki kultuurikorraldaja ja kõik sündmuste organiseerimisega on tema tugevus. Alati tõstab meeskonnas käe, kui midagi on vaja broneerida, kuulutada või lihtsalt kohe ära teha. Daisy on osav ja kannatlik nii sotsiaalmeedia, kodulehe kui ka kõikides muudes turunduslikes küsimustes. Kes teeb see jõuab, seega Daisyl on peale nõustamiste ja korraldaja rolli meie tiimis peab ta hobikorras ka raamatubaari Romaan, mis on Viljandis asendamatult vinge koht.

Tandemina töötades on omad väljakutsed, võidud ja vajalik olla paindlik ettevõtlik ja hakkaja loomusega inimene.

 

© 2023 Ettevõtlusnädal | kodulehe tegemine vvunk