ETTEVÕTLUSNÄDAL TULEB TAAS: TANDEM ETTEVÕTLUSES Andres Huul | Ettevõtlusnädal 2022 |

Ootame kõiki alustavaid ja juba tegutsevaid ettevõtjad registreeruma  Ettevõtlusnädala 2022 raames toimuvatele sündmustele. Traditsiooniline Ettevõtlusnädal toimub sel aastal 3.-7. oktoobril ja kulmineerub 4. oktoobril tasuta online konverentsiga. Üle-eestilise Ettevõtlusnädala kandev teema on „Tandem ettevõtluses“.

Mis on Ettevõtlusnädal?

Ettevõtlusnädal on traditsiooniline, suurim üle-eestiline ettevõtlussündmus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 17. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Kui meie võrgustiku konsultandid üle eesti pakuvad igapäevaselt tasuta nõustamist ettevõtlusega alustajatele ning ettevõtjatele ning vabaühendustele, siis Ettevõtlusnädalal tuleme kontoritest rohkem välja erinevaid üritusi korraldama, eesmärgiga inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. Vaata lähemalt: https://ettevotlusnadal.ee/

Millal ja miks Ettevõtlusnädal on kutsutud ellu?

Ettevõtlusnädal kutsuti ellu juba 2006. aastal selleks, et toetada ettevõtlikku mõtlemist ja julgustada alustamist ettevõtlusega. Sihtrühmaks on nii täiskasvanud inimesed, keda ettevõtjana tegutsemise raskel teel tahame julgustada ja aidata, kui ka noored, et nad oma tulevikusihtide seadmisel kaaluksid oma unistuste saavutamist ettevõtjana. Igal aastal osalevad meie sündmustel nii hiljuti alustanud kui ka juba kogenud ettevõtjad, kuna erinevate koolituste, infopäevade, arutelude jm põnevate sündmuste valik on lai.  Lisaks toetame vabakonda  – nt eelmisel aastal peamiselt kriisist väljumise teemadel, siis tänavu panime õla alla sotsiaalseid ettevõtteid koondava suursündmuse Impact Day läbiviimisele 7. oktoobril Tallinnas. 

Millist teemat kannab tänavune Ettevõtlusnädal?

Kui eelmisel aastal panime rõhku kohanemisoskustele kriisides ja varasemalt oleme tähelepanu pööranud julgusele alustada, siis seekord tahame esile tuua selle, et kõike ei pea jõudma üksi ning õigete kaaslaste leidmine on äris sama tähtis kui elus. Olukorras, kus ettevõtjaid tabavad mitmed kriisid üksteise järel, pole toetuse otsimine oluline mitte ainult finantsiliselt vaid ka emotsionaalselt – jagatud muret on tandemina kergem kanda. Selles olukorras aga tuleb õppida arvestama partneriga, tema ideede, tegutsemisviiside, aga ka nõrkustega. Usun, et teema – „Tandem ettevõtluses“ on lähedane mitte ainult ettevõtjatele vaid ka töötajatele, sest ka palgatöötajad saavutavad tiimides sageli paremaid tulemusi, kui üksi töötades.

Kus viiakse läbi üle-eestilist Ettevõtlusnädalt?

Ettevõtlusnädal viiakse läbi kõigis 15 maakonnas, sündmused toimuvad nii füüsiliselt maakonnalinnades kui ka virtuaalselt veebi vahendusel, seega võib öelda, et on kättesaadavad kõikjal maailmas. Lisaks eesti keelele, toimuvad sündmused Ida-Virumaal ja Harjumaal ka vene keeles. 

Ettevõtlusnädal kulmineerub 4.oktoobril tasuta online konverentsiga, mille  otseülekanne toimub Postimees veebis. Oma tandemi kogemusi jagavad erinevate valdkondade silmapaistvad esinejad: Ruth Oltjer ja Kristo Timberg (Chemi-Pharm AS), Kristel ja Marko Kruustük (Testlio Inc.), Jan Uuspõld ja Gerli Tiganik (PREM Productions OÜ), Hede Kerstin Luik ja Margit Raid (Tandem: podcast), Kadi Hiie ja Kaie Ilmjärv (SUME GREEN OÜ). Ettevõtlikke tandemeid intervjueerib saatejuhtide tandem Mart ja Britt Normet. Online konverentsi on võimalik jälgida ka vene- ja inglisekeelse sünkroontõlkega.’

Kes on Ettevõtlusnädala eestvedaja?

Ettevõtlusnädala eestvedaja on MAK-võrgustik, mis tähendab seda, et iga aasta alguses kogunevad meie ettevõtluskonsultandid igast maakonnast ja turundustiim, et mõelda läbi teemad, mis on just sel hetkel aktuaalsed ja mis võiks meie sihtrühma kõnetada. MAK-võrgustiku katusorganisatsioon MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused koordineerib turundustegevusi ja toetab korraldajaid maakondades. Ettevõtlusnädalat saab MAK-võrgustik ellu viia tänu Euroopa Regionaalfondi toetusele. Oma panuse annavad ka head koostööpartnerid – Töötukassa, Tallinna ja Tartu linnavalitsus ja teised kohalikud omavalitsused.

Ettevõtlusnädala 2022 meediapartner on Postimees Grupp.

 

Andres Huul

Maakondliku arenduskeskused
Juhatuse liige

 

PROGRAMM 2022

Posted in BlogiTagged Andres Huul, Ettevõtlusnädal 2022

© 2023 Ettevõtlusnädal | kodulehe tegemine vvunk