Aasta ettevõte ja aasta innovaator aastal 2021 - Chemi-Pharm AS

Seda edukat ettevõtet juhivad tugeva tandemina Ruth Oltjer, Chemi-Pharm AS asutaja ja juhatuse esimees ja Kristo Timberg ning nende lugu kutsume kõiki kuulama Ettevõtlusnädal 2022 online konverentsil 04.10!

Ruth Oltjer

2017. aasta kevadest on Ruth Oltjer Tartu Ülikooli nõukogu esimees.

Ruth Oltjer on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja Kaunase ülikooli  kardioloogia residentuuri, õppinud infektsioonhaigusi ja töötanud infektsionistina Harju raj. Keskpolikliinikus, arstina Ida-Tallinna Keskhaiglas ning oli üks Telliskivi perearstikeskuse rajajaid.

1997 asutas väheallergiliste desinfektsioonivahendite importimiseks ettevõtte Chemi-Pharm. Peatselt käivitati tootmine ka Eestis, 2012. aastal lisandus eksklusiivkosmeetikasari D’difference. Samal aastal pälvis Ruth Oltjer Eestis Aasta ettevõtja tiitli.

Nüüdseks eksporditakse 85% toodangust, alates Lätist ja Soomest ning lõpetades Singapuri ja Malaisiaga, kokku ligi 30 eri riiki. 2019. aasta kevadel valmis Tallinna piiril automatiseeritud tootmiskompleks.

  1. aasta kevadest on Ruth Oltjer Tartu Ülikooli nõukogu esimees. Just selles ülikoolis on ta lisaks arsti diplomile kaitsnud ka ärimagistri kraadi.

Kristo Timberg

Vägev on olla osa organisatsioonist, kus igapäevaselt tiksub kõigil peas mõte, et kuidas teha asju teisiti ja teha asju mida varem pole tehtud

Kristo Timberg töötas peale Glasgow ülikooli lõpetamist KPMG-s ärinõustajana, tänu millele on olnud võimalus näha paljude erinevate organisatsioonide sisse. Kristo on juba üsna pikalt olnud seotud militaarvaldkonnaga, teinud mõned liigutused ettevõtluses ning nüüdseks 8 aastat olnud abiks Chemi-Pharmi juhtimise juures, mis on viimaste aastate jooksul läbi teinud eriti pöörased arengud. 2019. valmis uus tootmishoone Tänassilma tehnopargis. 2020. aastal saavutati 3-4 kordne kasv ning praeguseks projekteeritakse tootmishoone laiendust, mis avaks meile uksed ka ravimitööstusesse. Chemi-Pharmis pööratakse oluliselt tähelepanu digitaliseerimisele ning protsessidele. Kristo vastutada on olnud välja arendada tervet ettevõtet kattev IT lahendus, selleks on ta võtnud katsetada autonoomseid siselogistika roboteid ja palju muud. Kõige olulisemaks ja kõige suuremaks privileegiks peab Kristo tugeva ning motiveeritud meeskonna ehitamist ja arendamist. „Vägev on olla osa organisatsioonist, kus igapäevaselt tiksub kõigil peas mõte, et kuidas teha asju teisiti ja teha asju mida varem pole tehtud,“ sõnab Kristo.
Muul ajal käib ta palju merel, tegeleb avamere võistluspurjetamisega, teeb kõiksugu muud sporti ja üleüldisemas plaanis kogub erinevaid hobisid ja kogemusi – mida rohkem erinevaid asju oled teinud ja kogenud, seda rohkem on ka materjali, mida juhtimises kasutada.

 

VAATA LISAKS

Posted in BlogiTagged Chemi-Pharm AS asutajad, Ruth Oltjer ja Kristo Timberg

© 2023 Ettevõtlusnädal | kodulehe tegemine vvunk