Võrumaa kolmapäev

Euroopa filmikohvik esitleb – “Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus”

Asukoht
Võru kino Kannel, Liiva 13, Võru
Sihtgrupp
Kõik huvilised
Aeg
04.10.2017 kell 19:00-21:00
Registreerumine
Europe Direct Võru teabekeskus gady.kynnapuu@voru.maavalitsus.ee

Ürituse info

See on ääretult soe ja humoorikas lugu, mis on juba vallutanud Euroopa filmisõprade südameid.

Ajal, mil karjääri ebaõnnestumine on kõige suurem tabu, toob Juho Kuosmanen meieni filmi, kus ebaõnnestumisest saab ühe tavalise mehe kõige parem päev.

1962 aasta suvel on Olli Mäkil võimalus saada sulgkaalu poksis maailmameistriks. Rahulikust Soome kodukandist kuni Helsingi eredate tuledeni on kõik tema kuulsuseks ja eduks ette valmistatud – Ollil pole vaja teha midagi muud, kui kaalust alla võtta ja keskenduda. On ainult üks väike takistus – Olli on Raijasse armunud. Kuidas saab üks armunud mees poksis hakkama?

JP Passi poolt 16mm mustvalgele filmile filmitud teos lausa hiilgab suve viimaseid sooje päevi ja pehmet valgust. Film toob vaatajateni vastupandamatult absurdseid hetki 60ndate väikeriigi tippsportlase elust naljakate reklaamivõtete ja kodukootud treeningmeetodite kaudu. See pulbitseb heast tujust ja rikkumatust stiilitajust, tuues vaatajale muheda naeratuse ja sooja tunde.

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel.

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/EuropeDirectVoru/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osalemine

Üritus on tasuta.