Saaremaa Ettevõtluspäeva konverents „Jäätmed kui ressurss?!“

Kliimaneutraalne Euroopa aastaks 2050

Kliimaneutraalne Euroopa aastaks 2050 – kas helesinine unistus olukorras, mil inimkond mühinal kasvab ja lokkab tarbimismajandus või siiski saavutatav eesmärk?

Kui suur roll on sel teekonnal jäätmekäitlusel? Kas me tõesti upume oma tarbimisjääkide sisse või unistus paremast homsest on siiski võimalik ja jäätmete käsitlemine ressursina avab uusi perspektiivseid uksi ettevõtluses?

Prügi või jääde? Jääde või ressurss?

Saaremaa Ettevõtluspäeva konverentsil võtame teema pulkadeks lahti.
Vaatame jäätmemajanduse suurt pilti, mõtestame läbi kokkulepped ja püüdlused, hindame Saare maakonna hetkeolukorda, heidame pilgud pakendiringluse tagatubadesse ning kuulame rindereportaaži jäätmekäitluskeskusest.
Seejärel tutvume jäätmeteta majandamise ehk Zero Waste kontseptsiooniga koos parimatepraktikatega Euroopast, mis võiks muuhulgas ergutada majandust, panustada tööhõivessening positiivsesse kuvandisse.
Inspiratsiooniks saame tuttavaks ettevõtetega, kes innovaatilisi ärimudeleid realiseerides jäätmetele uue elu annavad ja kliendiprofiili ümber mõtestades teadlikuma tarbija poole vaatavad.

Konverents annab ülevaate jäätmemajandusest terviklikult – kus oleme täna, kuhu peaksime jõudma ning millised takistused sel teekonnal ületada tuleb. Tutvume erinevate osapoolte rollide ja nägemustega. Me ei näita näpuga ega otsi vigu minevikust. Käsitleme hetkeolukorda ning vaatame tulevikku.

Esinejad:

Mait Kriipsalu – Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi professor
Kairi Niit – Saaremaa valla keskkonnaosakonna juhataja
Alder Harkmann – Eesti Pakendiringlus OÜ juhatuse liige
Keit Nestor – jäätmekäitlusettevõtte Paikre OÜ operatsioonide juht
Kaisa Karjalainen – Mission Zero Academy juht (ENG)
Siret Kapak – Zero Waste koolitaja
Raivo Videvik – Teeme Ära SA tegevjuht
Gita Siimpoeg – Island of Pets tegevjuht
Ilo Rannu – Neular OÜ, tegevjuht
Janet Väärtnõu – Pidula Wakepark tegevjuht

Edulood ettevõtetest

Island of Pets valmistab Saaremaa ümbrusest püütud suurtööstuste standardmõõtudele väikeseks jäävadest kaladest lemmikloomade maiuseid. Kvaliteetse tootevalikuga ja jätkusuutlikkuse printsiibist lähtuv ettevõte omab kontrolli kogu tarneahela üle.

Neular on Kesk-Eestis tegutsev plastpakendite ümbertöötlemisega ja saadud materjalidest ehitustoodete tootmisega tegelev ettevõte. Materjal, mida terrassilaudade, välimööbli ning aiatoodete valmistamiseks kasutatakse, annab plastjäätmetele uue elu, muutes keskkonnasõbralikkuse uueks normaalsuseks.

Pidula Wakepark on Saaremaal asuv seiklusspordikeskus. Kiirelt populaarsust koguv, hiljuti rahvusvahelise Green Key ökomärgise omistanud keskuses on olulisel kohal keskkonnahoid ning vastutustundlik ja jätkusuutlik majandamine.

Päevakava

12.15 – 12.30 Kogunemine tervituskohvi ja suupistetega
12.30 – 13.15 Kokkulepetest regulatsioonideni, Eestist Brüsselini ehk jäätmemajanduse suur pilt ja Eesti positsioon selles. Mait Kriipsalu
13.15 – 13.45 Kus oleme meie ja mis takistab eesmärkideni jõudmast? Ehk jäätmemajanduse kohalik tasand. Kairi Niit
13.45 – 14.05 Milline roll on selles kõiges Eesti Pakendiringlusel? Alder Harkmann
14.05 – 14.25 Rindereportaaž Paikre jäätmekäitluskeskusest ehk milline on tänane igapäevapraktika ja kuhu see kõik päriselt jõuda võiks? Keit Nestor
14.25 – 14.45 Paus
14.45 – 15.45 Jäätmeteta majandamine ehk Zero Waste kontseptsioon – kas võluvits, mis jäätmed ressursiks muudab, töökohti ja parema homse loob? Kaisa Karjalainen, Siret Kapak, Raivo Videvik
15.45 – 16.45 Jäätmed kui ressurss ja ärimudel ehk kuidas ettevõtjad jäätmetele uue elu annavad ja vastutust võtavad? Gita Siimpoeg, Ilo Rannu, Janet Väärtnõu
16.45 – 17.00 Päeva kokkuvõte

 

  • Koolituse tüüp: HÜBRIID
  • Korraldajad: SA Saare Arenduskeskus,
  • Sihtgrupp: Kõik huvilised, ettevõtjad, eraisikud, KOV esindajad
  • Asukoht: Thule Koda, Uus tn 20, Kuressaare + veebiülekanne
  • Osalemine: Tasuta. Vajalik on eelregistreerimine kuni 4. oktoober kell 12.00.
  • Kontakt: info@sasak.ee
Posted in SaaremaaTagged 05.10.2023, 12.15 – 17.00, HÜBRIID, Thule Koda
OSALE

© 2023 Ettevõtlusnädal | kodulehe tegemine vvunk