Tartumaa Teisipäev

Vaimne tervis – kuidas märgata ja toetada oma töötajaid?

Asukoht
Spark Demo, Narva mnt 3, Tartu
Sihtgrupp
kõik huvilised
Aeg
08.10.2019 kell 10:30-13:00
Korraldaja
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Ürituse info

Eelmise aasta märtsis toimunud Must Lumi kampaania pälvis erakordselt suurt tähelepanu ning julgeti rääkida senini tabuks olnud teemal. Selle aasta märtsikuus korraldasime vaimse tervise teemal seminari Tartus ning ka see sai osalejailt ülimalt head vastukaja. Kõige keerulisem näibki olevat neid, kel vaimse tervisega mured, märgata ja abistada. Kuidas seda tulemuslikult teha? Kogemuslood, lihtsasti elluviidavad tegevused ning ettevõtja praktilised nõuanded on selle seminari märksõnadeks. Tule ja saa osa!

HINNAKIRI
Ettevõtlusnädala raames toimuv seminar on tasuta, kuid vajalik eelregistreerumine. NB! Kohtade arv on piiratud.

ESINEJAD
Mariin Kärp – Mariin on tegelenud inimeste ja projektide juhtimisega nii avalikus-, era- kui kolmandas sektoris ligi 10 aastat. Viimased töökohad olid tiimijuhina tarkvaraarendusettevõttes Net Group ning masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskuses STACC. Praegu töötab Mariin kogemusnõustajana enda loodud ettevõttes Õnnedisainer. Mariin peab oluliseks enda kogemuse jagamist, kuna soovib tõsta inimeste teadlikkust läbipõlemisest ning aidata seeläbi neid, kes võivad olla sarnases olukorras ja vajada tuge.

Liis Purge – Liis omab laiapõhjalist kogemust personalijuhtimise valdkonnas, olles aastaid töötanud HR Partnerina panganduses ja kaubanduses. Personalitöös on ta kokku puutunud kõikide valdkondadega – alates töötajate valimisest, nendele arenguplaanide koostamisest, tööõigusealastest küsimustest, rahulolu- ja palgauuringutest kuni töönõustamise ja outplacement’ini. Kõige südamelähedasemad on Liisi jaoks aga inimeste arendamise, isiksuslike valikute ja käitumisega seotud teemad. Täna on Liis Psiences ettevõtte partnerina keskendunud värbamisprojektide juhtimisele ja jagab heameelega oma kogemusi värbamisteemal alates sihtotsingust, erinevatest lähenemistest töötajate leidmisel kuni inimese isiksuslike soodumuste hindamiseni.

Tiina-Katrina Kaber – Tiina-Katrina on Catalyst Eesti juht ja EnterTrainer. Mitmeaastase meditatsiooni-kogemusega Tiina-Katrina on omal nahal kogenud tehnika väärtust igapäevaelu juhtimisel, energia suunamisel ja fookuse seadmisel. Kõik see aitab hoida tasakaalu ja suurendada heaolu tunnet nii igapäevaseid ülesandeid täites kui üritusi läbi viies. Viimasteks on Catalyst Eesti juhina nii konverentside ergutajad kui meeskonnatööd arendavad mängulised koolitused. Arenemine läbi meeleolukate kogemuste võtab kokku mõiste EnterTraining, mis juhib Tiina-Katrina ja kogu Catalyst Eesti tegevust.

Päevakava

10.30 - Registreerimine ja hommikukohv
11.00 - Avasõnad päeva moderaatorilt ja sissejuhatus
11.05 - Vaimne tervis töökohal I: Läbipõlemine- mis see on ja kuidas seda märgata? Liis Purge, PSience
11.50 - Vaimne tervis töökohal II: Läbipõleja kogemuslugu, Mariin Kärp, kogemusnõustaja
12.20 - Vaimne tervis töökohal III: Kuidas ennetada vaimse tervise probleeme oma mõtete juhtimisega. Tiina-
Katrina Kaber, Catalyst Eesti juht ja EnterTrainer
12.45 - Vaimne tervis töökohal IV: Ergonoomika tuleb appi!
12.55 - Seminari kokkuvõtted
13.00 - Seminari lõpp

Osalemine

Ettevõtlusnädala raames toimuv seminar on tasuta, kuid vajalik
eelregistreerumine SIIN.

NB! Kohtade arv on piiratud.