Tartumaa Reede

Turismipäev: „Tänased väljakutsed – homsed edulood“

Asukoht
Lydia sündmuskeskus, Ülikooli 14
Aeg
05.10.2018 kell 10:00-16:00

Ürituse info

Päevakava

10.00–10.15 Registreerimine

10.15 Turismipäeva avamine

10.20–11.05 Jätkusuutlik kohalik areng läbi innovatsiooni ja tarkade lahenduste

Kristiina Tammets (Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht, Euroopa LEADER Ühenduse asepresident) on toimetamas mitmete piirkonna innovatsioonile ja turundusele suunatud projektidega. Paremini tuntud on neist National Geographic’u kollaste akende teekond „Elu kahe maailma piiril“ (Living on the edge) Lõuna-Eestis ja Tartumaa uuenduste programm „Innovatsiooni otsingul“.

Juttu tuleb Tartumaa Arendusseltsi tegevuste näitel sellest, milline roll on innovatsioonil ja tarkadel lahendustel jätkusuutliku kohaliku arengu tagamisel ning kuidas võimestada uute toodete ja teenuste loomist valdkondade-ülese tegevuse kaudu. Veel tuleb juttu piirkonna – Tartumaa, Lõuna-Eesti – identiteedist ja väärtustest ning kuvandist väljapoole.

11.05–12.40 Turismiettevõtete rahastamine EAS-i toel: „Teenused ja toetused turismiettevõtetele“

Kristiina Jors (EAS turismiarenduskeskuse sihtkohtade kliendisuhete juht) ja Riin Roosalu (EAS toetuste keskuse valdkonnajuht, kelle vastutusalas on turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetused).

Räägitakse ettevõtlus- ja turismitoetustest ning teenustest, mida EAS turismiettevõtetele pakub.

12.40–13.15 Lõunapaus

13.15–14.45 Praktikud räägivad: uudsete ja põnevate ideede realiseerimine Lõuna-Eestis

Wanderest: Wanderest tutvustab Tartusse saabuvatele turistidele Eestimaa kaunist loodust ja mitmetahulist kultuurilugu, pakkudes privaatseid matku ja päevareise algusega Tartust. Personaalsus, ehedus ja hariduslikkus on põhimõtted, millest kantuna disainib Wanderest koostöös iga kliendiga meeldejääva elamuse looduses
 
Aerulaud: Aerulaud.ee tegeleb vesise ja aktiivse puhkuse pakkumisega tegusatele inimestele. Põhitegevusteks on laagrite, trennide, matkade ja ürituste läbiviimine.
 
Alatskivi mõisamaitsed: Mõisamaitsed – need on peamiselt veinid, taimeteed, aga varsti ka näiteks maitseäädikad ja meistrimoosid. Alatskivi mõisamaitsed on „kohalike maitsete degusteerimine ja kodupood“.
 
Mudajooks: Üritus, mis toimub Pajusis, Jõgevamaal. Tegu on leebe kohandusega Takistusrajast (ingl. k. OCR – Obstacle course racing).  Tegemist on spordialaga, kus võistleja või võistlejate tiim peab jalgsi/joostes ületama mitmesuguseid füüsilisi ja vaimseid väljakutseid.
 
Suur Muna kohvik ja restoran asub Suure Munamäe jalamil, kus pakutakse ümbruskonna talude parimaid ande. Pere pisematele on olemas nii mänguväljak kui tubane mängunurk ning menüüs olemas just neile mõeldud road. Lisaks saab Suures Munas korraldada ka seminare ja osaleda õdusatel filmiõhtutel.
 
14.45–15.15 Kuidas meelitada talente ja ärituriste?  

Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg ja targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk on 2018. aasta sügisel välja töötamas targa linna strateegiat ning talendistrateegiat. Mis üldse on tark linn ja mida Tartu sellega võidab? Missuguseid vahendeid kasutada, et Tartusse leiaksid tee õiged inimesed ja investeeringud?
 
15.15–15.45 Arutelu: piirkondlikud võimalused ja rakendamata jäänud ideed turismis