Võrumaa Teisipäev

Teemahommik: “Tulevik on kohal”

Asukoht
Pärna tee 1, Väimela, Võru vald
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, tegutsev ettevõtja
Aeg
08.10.2019 kell 10:00-14:00
Korraldaja
Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus Tsenter, Swedbank AS kaido@tsenter

Ürituse info

Räägime kuidas tehisintellekt muudab meie igapäevaelu, kuidas panna arvuti andmeid ise automaatselt analüüsima ning kuidas õpetada välja lihtsaid masinõppe mudeleid.

Päevakava

10:00-11:00 Indrek Seppo. AI (tehisintellekt) puhul on põhiprobleem selles, et ettevõtted ei tea, mis on võimalik ja oskajad (kellest suurem osa täna veel tudengid) ei tea, mis on vajalik.

11:00-11:45 Raul Kirsimäe. Juttu tuleb Eesti tööstuse tänasest olukorrast ja valikutest. Swedbank viis sel aastal läbi uuringu, milles uuriti millistesse uutesse tehnoloogiatesse plaanivad ettevõtted investeerida ja milliseid tulemusi ettevõtted loodavad saavutada. Samuti, miks on vajalik investeeringute suurendamine ja kui suur mõju sellel ettevõtte tulemustele olla võib.

11:45-12:15 energiapaus

12:15-13:00 Peeter Põder, Toftan AS. Räägib oma kogemustest, tegemistest ja püüab vaadata ettepoole, mis ootab tööstusettevõtteid ees.

13:00-13:20 Anneli Saaroja. ADAPTER on Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik, mille eesmärgiks on lihtsalt ja kiirelt viia kokku ettevõtjad ning teadlased. Näitame, kuidas ühe kontaktpunkti kaudu saab ettevõte juurdepääsu enam kui 3500 teadlase ja inseneri teadmistele ja oskustele.

13:20-14:00 Tiit Sepp STACC. Excelist tehisintellektini. Igas tootvas ettevõttes on alati palju protsesse, mille kohta kogutakse andmeid. Räägime, kuidas saab andmetabelitele lihtsa peale vaatamise abil panna arvuti andmeid ise automaatselt analüüsima ning kuidas õpetada välja lihtsaid masinõppe mudeleid, mille abil tootmist optimeerida.

Osalemine

Tasuta, eelnev registreeimine vajalik. Kohtade arv piiratud. Registreerimine SIIN.