Harjumaa Kolmapäev

Strateegia töötuba: kuidas äris ellu jääda ja edu saavutada?

Asukoht
Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, Suur-Sõjamäe 10a, ruumis 217 (II korrus)
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, tegutsev ettevõtja
Aeg
09.10.2019 kell 11:00-14:00
Korraldaja
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor gerly.tuisk@eek.ee

Ürituse info

Statistika järgi on ettevõtete suremusmäär 63% esimese kolme aasta jooksul. Igast 10 loodud ettevõttest jätkab peale kolmandat tegevusaastat ainult 4. Enamus väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid seisab silmitsi keerulise olukorraga: suurenev hinnasurve, lühem toodete eluiga, tugevnev konkurents ja mis kõige kriitilisem, saabuv majanduskriis. Need on tänased arengud, millele vastu seista. Ilma selleks mitte midagi tegemata on eluspüsimine võimatu.

Kes jääb lootma ainult heale äriõnnele, väljakujunenud kliendisuhetele, odavatele hindadele ja paindlikusele, lõpetab varem või hiljem oma tegevuse. Selles olukorras päästab ettevõtet selge, sihikindel ja efektiivne strateegia. Strateegiline juhtimine ei ole enam mingi luksus, mida saavad endale lubada ainult suured ettevõtted. See on pigem kohustus ja vajalik rohkem, kui kunagi varem.

Töötuba on mõeldud alustavale või tegutsevale ettevõtjale, kes tunneb, et tööd on liiga palju ja kasumit liiga vähe. Mõtestame lahti strateegia olemuse ja põhjendame, miks ilma strateegiata pole võimalik ellu jääda. Töötoa teises osas anname teadmised ja metoodika, kuidas strateegiat luua. Jagame juhiseid ja suunavaid küsimusi. Töötoa lõpuks saab iga osaleja selgeks, mis suunas liikuda ja mida teha, et enda positsiooni turul kindlustada.

Esineja, Mait Ruut. Mait on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori lektor, kes õpetab turunduse, finantsjuhtimise ja ärimudelite õppeaineid.
Hariduse on ta omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis ja Kempteni Kõrgkoolis Saksamaal. Omab pikaajalist töökogemust rahvusvaheliste ettevõtetega, esindades, juhtides ja nõustades neid energeetika, side, kindlustuse, ehituse ja riigikaitse valdkonnas.
Mait on üle 20 aasta tegutsenud ise ettevõtjana ehituse, energeetika ja ärinõustamise valdkonnas. Alates 2012 kuulub Mait EASi ärimentorite hulka, aidates alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid juhtimises, müügis ja strateegia väljatöötamisel.

Osalemine

Tasuta, vajalik eelregistreerimine SIIN.