Tartumaa Neljapäev

Seminar „Meditsiiniseadmete ja bioloogiliste ravimite põhireeglid“

Asukoht
Tartu Biotehnoloogia Park, Tiigi 61B, III korruse seminariruum
Aeg
04.10.2018 kell 13:00-16:00

Ürituse info

Ajakava

13:00–14.20 Biotehnoloogiliste ravimite arendus, uuringud, tootmine. Ravimiameti lühiseminar põhireeglitest. Hille Kask, Ravimiamet

Bioloogilised ravimid on immunoloogilised ravimid, biotehnoloogilised ravimid, uudsed ravimid ja verepreparaadid. Kui varemalt olid bioloogilised ravimid kasutusel ennekõike harva esinevate haiguste raviks, siis üha enam leiavad need kasutamist ka nt suhkrutõve, artriidi, astma ja vähi korral. Bioloogilised ravimid on hõivanud ravimiarenduses olulise positsiooni – sellised on juba pooled uuringuravimid. Lühiseminaril tuleb juttu biotehnoloogiliste ravimite arenduse, uuringute ja tootmise põhireeglitest.

14:20–14.40 Kohvipaus

14:40–16.00 Terviseameti lühiseminar meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu kasutamisest ning määruse muutusest 2020.

Meditsiiniseadmete registreerimine msa.sm.ee. Karl Kalev Türk, Terviseamet

msa.sm.ee andmekogusse on lisaks tavapärasele meditsiiniseadmetega seotud protseduuridele kaasatud ka Eesti Haigekassa poolt hüvitatavate meditsiiniseadmete andmed ning Sotsiaalkindlustusameti poolt hüvitatavate abivahendite andmed. Ettekande käigus antakse ülevaade peamistest registreerimistoimingutest ning andmekogu kasutamisest.

Paar sõna meditsiiniseadmete määrusest 2017/745. Tagne Ratassepp, Terviseamet

Ettekande käigus antakse kiire ülevaade meditsiiniseadmete ja abivahendite tehnilise faili koostamisest ning 2020 rakenduva määruse peamistest muutustest võrreldes praegusega.

 

Lisainfo: Sven Parkel, Tartu Biotehnoloogia Park, sven@biopark.ee, 7 383 053