Eesti Neljapäev

Saaremaa Ettevõtluspäeva veebikonverents

Asukoht
Zoom veebikeskkond
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, ettevõtjad, ettevõtlikud inimesed, Kohalik omavalitsus, kõik huvilised, MTÜ liikmed, noored, õpetajad, tegutsev ettevõtja, turismiettevõtjad
Aeg
08.10.2020 kell 10:45-16:45
Korraldaja
Saare Arenduskeskus info@sasak.ee

Ürituse info

Käesoleval ebatavalisel aastal ei saa üle ega ümber maailmas levivast nähtamatust vaenlasest ning selle tagajärgedest, nii ka meie Saaremaa Ettevõtluspäeva konverentsil. Kuid see ei ole primaarne – ebamugavad olukorrad tekitavad nutikaid lahendusi ja põnevaid olukordi. Tule ja avasta ettevõtlikuse valem! Kuulame, milline on olukord ja väljavaated Saaremaa terviserindelt, majanduse ja keskkonna seisukohast, kriisiinnovatsioonil ning mis meid edasi aitab.

Registreeru sündmusele SIIN

 

ESINEJAD:

Moderaator: Mihkel Tamm

Avakõneleja: Mikk Tuisk, Saaremaa vallavanem

 

Tõnu Mertsina:

2013. aastast Swedbanki peaökonomistina töötav Tõnu Mertsina omab varasemaid töökogemusi statistikaametis, Eesti Pangas, konjunktuuriinstituudis jne. Pikaaegse akadeemilise taustaga T. Mertsina annab oma ettekandes ülevaate pandeemia mõjudest majandusele, uskudes, et kuigi olukord võib olla ränk, siis majanduse taastumine saab olema oluliselt kiirem kui dekaadi eest aset leidnud kriisi järgselt. Läbi kasvava välisnõudluse paraneb ekspordivõimalus ning EL’i “rahasüstid” aitavad küll kriisist väljuda, kuid intressimäärad hoiavad madalat taset. Kuigi väljume deflatsioonist, siis kiirele hinnatõusule lootust ei ole. Siiski on jätkuvalt varitsevaks ohuteguriks koroonaviiruse leviku võimalik laienemine.

 

Edward Laane

Eesti üks hinnatuimatest hematoloogidest Kuressaare haigla ravijuht Dr. Edward Laane ametiaega sattus maailmas laineid lööv Covid-19 viirusepuhang, mis Saaremaale tugeva hoobi andis ning millest tasakaalukalt ja arukalt välja suudeti tulla. Dr. Laane jagab oma vaateid “nähtamatu vaenlase” tagajärgedest ja kestvatest varjudest tänasest Saaremaa terviserindest vaadatuna.

 

Indrek Maripuu

20 aastat edukaid kogemusi ettevõtjana on Indrek Maripuust kasvatanud strateegiakonsultandi, mentori ja juhtimiskoolitaja. Rakendades aktiivset eluviisi ja julget suhtumist ärimaailma, räägib Indrek nutikatest äriumudelitest ning inspireerib innovatsioonile nii sees- kui väljapool kriisi.

 

Otto Richard Pukk (Incap)

Presidendi teenetemärgi ning Parim Juht 2020 tiitli pälvinud Otto Richard Pukk on elektroonikatööstusettevõtte Incap käekäiku edukalt mõjutanud ja juhtinud nüüdseks juba 5 aastat. Rahvusvahelisse korporatsiooni kuuluv ettevõte on Saaremaal üks suurimatest ja hinnatuimatest tööandjatest. Ülevaate sellest, kuidas aga juhtida ja pinnale jääda ka niivõrd keerukatel aegadel nagu tänavu, annabki O. R. Pukk.

 

Urmas Varblane

Eesti üks hinnatumaid majandusteadlasi Urmas Varblane on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvusvahelise ettevõtluse professor, Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik ning Eesti Panga nõukogu liige. Lisaks kõigele muule majandusse puutuvast kuulub U. Varblase pädevusse ka välisinvesteeringute mõju meie majandusele – seda nii juba tehtud uuringute kui ka tulevikuvaadetes.

 

Kuido Kartau, Veiko Väli (Saare Wind Energy)

2015. aastast tegev olnud Saare Wind Energy missiooniks on taastuvenergeetika laialdasem kasutuselevõtt läbi meretuuleparkide. Tutvustamisele tuleb Saaremaast läänes asuvale merealale kavandatav meretuulepark ja ideed kuidas seda teha koostöös Saaremaale ja saarlastele erineval moel võimalikult kasulikult.

 

Janika Laht (Keskkonnaministeerium)

Euroopa roheline kokkulepe on Euroopa Komisjoni 2019. aasta detsembris tutvustatud visioon sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi, kasutada tõhusamalt olemasolevaid ressursse, pöörata tagasi elurikkuse kadu ja muuta majandus keskkonnasäästlikumaks. Kokkulepe sisu ning sellega kaasnevaid rahastusvõimalusi tutvustab Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõunik Janika Laht.

 

Regionaalne filmitööstus:

Diana Mikita (Nafta Films, produtsent)

Nele Paves (Eesti Filmi Instituut, Film Estonia juht)

Saarte Filmifond

Tõusuteel olev Eesti filmitööstus ei puuduta kaugeltki vaid pealinna. Lisaks Ida-Virumaa ja Tartu filmifondidele on loodud ka nooruke Saarte Filmifond. Peale põnevuse, mida filmivõtted endaga kaasa toovad, on tööstus ka regionaalsele majandusele kasulik. Mil viisil ja millist kasu saavad kohalikud ettevõtted, kui võttepaigaks osutub just piirkondlik lokatsioon? Puutumata ei jää vaid majutus- ja toitlustusasutused, vaid ka ehitus-, loome-, tehnika- ja muud ettevõtted. Arutelu filmide tootmise ja rahastamise üle peavad produktsioonifirma Nafta Films, Eesti Filmi Instituudi ja Saarte Filmifondi esindajad.

Päevakava

10:45 - 11:00
Kogunemine
11:00 - 11:15
Mikk Tuisk, Saaremaa vallavanem - avakõne
11:15 - 11:45
Tõnu Mertsina, Swedbank peaökonomist - Covid19 mõju majandusele
11:45 - 12:15
Dr. Edward Laane, Kuressaare Haigla - Saaremaa terviserindelt
12:15 - 13:15
Lõunapaus
13:15 - 13:45
Indrek Maripuu, ettevõtja - kriisiinnovatsioon, nutikad ärimudelid
13:45 - 14:15
Otto Richard Pukk, Incap – kogemuslugu ettevõtte juhtimisest kriisis
14:15 - 14:45
Urmas Varblane, majandusteadlane - välisinvesteeringute mõju majanduses
14:45 - 15:15
Sirutuspaus
15:15 - 15:45
Kuido Kartau, Veiko Väli, Saare Wind Energy - taastuvenergeetika võimalused
15:45 - 16:15
Janika Laht, ENVIR - Euroopa roheline kokkulepe
16:15 - 16:45
Diana Mikita (Nafta Films), Nele Paves (Film Estonia), Mikk Rand (Saarte Filmifond) - regionaalne filmitööstus

Osalemine

Osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerimine kuni 7. oktoobrini. Registreeru SIIN