Saaremaa Neljapäev

Saaremaa ettevõtluspäeva konverents

Asukoht
Saare KEK, Ringtee 15, Kuressaare
Sihtgrupp
kõik huvilised
Aeg
04.10.2018 kell 11:00-17:00
Korraldaja
Saaremaa Arenduskeskus piret.pihl@sasak.ee

Ürituse info

Ettevõtluspäeva konverents pakub hulgaliselt põnevaid ja inspireerivaid ettekandeid intrigeerivatel teemadel, tunnustame Saaremaa parimaid ettevõtjaid ning autasustame hackathonil (ideede prototüüpimise võistlus) parimaid probleemülesannete lahendajaid.

 

Tasuta, vajalik eelnev registreerimine:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehGKZIaxc7e-LgheUcrJWXfZLjdzIFGD9i0yeZlTA_-AgqYQ/viewform

Ürituse kava:

11:00-11:10 Avasõnad
11:10-11:55 Alvar Räägel: Kuidas ehitada rahvusvaheline kaubandusettevõtte Amazon platvormil – praktiku kogemus
11:55-12:45 Pärtel-Peeter Pere: Kuidas sihtkohta atraktiivsemaks muuta
12:45-13:45 Lõuna
13:45-14:45 Erik Sakkov: Eristumine ehk kuidas teha teisiti
14:45-15:15 Kadri Haljas: Kuidas mäng tõsise asja lihtsamaks teeb – Triumf Health näitel
15:15-15:45 Paus
15:45-16:15 Kristel Kruustük: Eesti noorim äpimiljonär – kuidas uudne teenus maailma viia
16:15-17:00 Ideekonkursi auhinnad ja ettevõtluse autasustamine, lõpetamine.

Alvar Räägel

Alvar on Amazonis tooteid müünud 2,5 aastat. Ta müüb peamiselt väiksemat olme elektroonikat ning hetkel on ühe kuu käive 250 000 USD. Amazon Estonia Facebook grupp on loodud Alvari poolt, et Eesti ettevõtjad saaksid vahetada oma kogemusi ja küsida nõu Amazoni platvormil kauplemise kohta. Grupis on hetkel üle 750 inimese. Ta on teinud ka Amazoni teemalisi koolitusi ning konsulteerinud Eesti ettevõtteid välisturgudele sisenemise osas.

Pärtel-Peeter Pere

Pärtel on ettevõtte Future Place Leadership asutaja ja tegevjuht. Future Place Leadership on Skandinaavia juhtiv konsultatsioonifirma, mis spetsialiseerub sihtkohaarengule, -innovatsioonile ning –turundusele. Pärtel on avalik esineja ja seminaride juht, alates piirkondlike investeeringute edendamise seminaridest lõpetades ELi tippkohtumisteni. Konverentsil avabki ta place branding’u põneva maailma mitmete näidete näol.

Erik Sakkov

Erik on rock-star, ta alustas oma bändiga 80ndate alguses ja annab siiani kontserte. 90ndate keskpaigast alates on Erikul mitmeid positsioone Eesti meelelahutuses, panganduses, transpordi- ja lennundussektoris ning kütusetööstuses. Sakkov oli 2013 aasta turismiedendaja. Ta töötas 6 aastat Tallinna Sadamas ja 6 aastat Tallinna lennujaamas, muutes lennujaama ’’Maailma kõige mugavamaks’’, mis pävis mitmeid auhindu. 2015a liitus Erik startupiga Nordic Aviation Group (Nordica). Praegusel hetkel on Erik konsultant. 2017a tuli ta välja startupiga Teokarp (www.teo.house), mis kasutab uudset ehituslikku tehnoloogiat. Nagu alati on ta valmis jagama oma uuenduslikke ideid turundusest ka Ettevõtluspäeval.

Kadri Haljas

Kadri on lõpetamas Helsingi Ülikooli arstiteaduskonnas doktoriõpet, mille käigus on ta omandanud teadustöö oskused ja teadmised krooniliste haiguste vaimse koormuse kohta. Kadril on üle 10-aastane kogemus psühholoogia valdkonnas, sealhulgas ka kliiniline töökogemus laste ja täiskasvanutega rehabilitatsiooni, hindamise ja psühhoteraapia seisukohast. Ta on asutanud idufirma Triumf Health, mis tegeleb krooniliselt haigete laste psühholoogiliste probleemide vähendamisega digitaalse sekkumise abil. Rakendus saab olema kasutuses uues Helsingi Lastehaiglas, kuid juba käesolevalt saavad vähihaiged patsiendid nii Eestis kui Soomes mängu mängida, kuna tehakse koostööd vähihaigete laste vanemate liitudega. Triumf Healthi mobiilimäng on teaduspõhine ning kuni aasta lõpuni toimuvad kliinilised katsed mängu mõju hindamiseks vaimsele tervisele ning tervisega seotud elukvaliteedile kahes Eesti haiglas – Tallinna Lastehaiglas ning Tartu Ülikooli Kliinikumis. Lisaks on Triumf Health esimesena Eestis saanud Eesti Teadusagentuuri järeldoktori rahastuse randomiseeritud kliiniliste katsete läbiviimiseks nii vähihaigete patsientide kui diabeedi- ja astmahaigete laste seas. Samal ajal käivad läbirääkimised haiglatega üle Euroopa, et haiged lapsed olenemata asukohast saaksid läbi Triumfi mängu haigustega paremini võidelda. Triumf Health valiti ainsana Euroopast rahvusvahelise meditsiiniinnovatiooni konkursi finaali, mis toimus käesoleva aasta kevadel Clevelandis. Tegemist on auhinnatud ja uudse lahendusega, mida Kadri tutvustab ka Ettevõtluspäeval.

Kristel Kruustük

Maailma populaarseima telesarja naiskangelast tuntakse seitsme tiitli järgi. Paljude tiitlite järgi tuntakse ka konverentsil esinevat aasta noorettevõtjat, Rootsi äriauhindade laureaati, Testlio asutajat ja tegevjuhti Kristel Kruustükki. Ta on ehitanud rahvusvahelise tehnoloogia ettevõtte, mis tegutseb San Franciscos, Tallinnas ja Tartus. Testlio pakub professionaalset äppide kvaliteeditagamise teenust, sellistele ettevõtetele nagu NBA, Microsoft, Salesforce ja CBS Interactive. Kristelist ei saanud ettevõtja seepärast, et ta oleks tahtnud ettevõtjaks saada. Nii juhtus. Miks juhtus ja kuidas juhtus? Sellest Kristel tulebki rääkima.