Pärnumaa Teisipäev

Praktilised töötoad: “Kuidas ettevõtte intellektuaalomand üles leida ja tööle panna?”

Asukoht
Akadeemia 1, Pärnu
Sihtgrupp
tegutsev ettevõtja
Aeg
08.10.2019 kell 10:00-15:30
Korraldaja
EAS siim.kinnas@eas.ee

Ürituse info

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kutsub ettevõtjaid seminarile, kus oma valdkonna spetsialistid räägivad selgelt ja maalähedaselt, kuidas oma ettevõtte kallimat vara – selle saladusi, oskusi, teadmisi ja disaini – kaitsta ning, veelgi enam, ettevõtte kasuks tööle panna.

Koolitajad Siim Kinnas, intellektuaalomandi konsultant (EAS) ja Margus Sarap, patendivolinik (Sarap ja Partnerid Patendibüroo OÜ)

 

Päevakava

10.00-11.30 - Kaubamärk ja disain, Margus.
• Miks, millal ja kuidas kaitsta kaubamärki ja mis hetkel see ära tasub? Mis see maksma läheb? Rahvusvaheline kaubamärk. Kas sisse ostetud disain on sinu või disaineri oma? Mis teha, kui keegi süüdistab sind kaitstud disaini või kaubamärgi rikkumises?

11.30-11.45 paus

11.45-13.00 – Ärisaladus, oskusteave ja patenteeritavad arendused (leiutised), Siim.
• Mis asi on ärisaladus, kellele see kuulub ja kuidas seda äri arendamiseks kasutada? Mis mõte on patendil, kui „hiinlased niikuinii kopeerivad kõike“? Miks üleüldse patendi peale mõelda, mida see ettevõttele tagasi toob ja millal see juhtub? Mis asi on Freedom To Operate (FTO) ehk tegutsemisvabadus ja miks see igat oma toodet eksportivat ettevõtet murelikuks peaks tegema?

13.00-13.30 Lõunaeine

13.30-15.00 – Suure pildi analüüs, Siim ja Margus
• Mis see kõik maksab? Mis on need tarvilikud teenused ja mis need maksavad? Millised on võimalikud toetusmeetmed? Kuidas intellektuaalomand ettevõtte bilanssi kanda? Strateegiline, vähemalt 5 aasta vaade tulevikku. Mida kasulikku saab selles valdkonnas tasuta teha – avalikud andmebaasid ja nende kasutamine.

15:00-15:30 võimalus koolitajatelt küsida

Osalemine

Tasuta, eelnev registreerimine on vajalik läbi EASi veebilehe registreerimisvormi.