Läänemaa Teisipäev

Maksualane infohommik

Asukoht
Haapsalu kultuurikeskuse Randlase saalis
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, ettevõtjad, tegutsev ettevõtja
Aeg
06.10.2020 kell 10:00-12:00
Korraldaja
SA Läänemaa ege.tatarmae@laanemaa.ee

Ürituse info

6. oktoobril kell 10–12 toimub Haapsalu kultuurikeskuse  infohommik, kus maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Airi Lepassar kõneleb maksualastel teemadel. Täpsemalt soovib Airi Lepassar pühenduda kahele teemale:

  • maksuhalduri uus e-teenus “Maksukäitumise hinnangud”;
  • vead maksuarvestuses, mida maksuamet kindlasti märkab.

Airi Lepassar räägib juuni lõpus avatud ainulaadsest e-teenusest “Maksukäitumise hinnangud”, mis on ettevõttele hea abivahend oma maksuasjade korras hoidmisel. Uus e-teenus aitab juhtida tähelepanu võimalikele puudustele ja ebakõladele andmete deklareerimisel. Samuti räägib Airi Lepassar vigadest, mida nad maksu- ja tolliametis tööjõu- ja käibemaksuga seotud kontrollides sagedamini näevad ning mis on olnud probleemsemad maksuarvestuse valdkonnad, kus enim eksitakse. Airi Lepassar annab nõu, kuidas igaüks saab oma maksuasjad korras hoida. Ühtlasi on hea võimalus Airilt küsida kõiki muret tekitavaid maksualaseid küsimusi.

Airi Lepassar on lõpetanud Tartu ülikooli majandusteaduskonna kaubandusökonoomika eriala ja pärast lõpetamist töötanud lühikest aega eraettevõttes hulgimüügi ostujuhina. Alates 1993. aastast, seega üle 25 aasta on ta töötanud maksuametis, juhtides meeskonda, kes tegeleb maksukontrollide ning nõustamiste läbiviimisega. Tal on laialdased teadmised maksuarvestuse vigadest, riskidest, mis viitavad vigadele ja maksumenetlusest läbi aegade. Ta on läbi viinud erinevaid maksualaseid koolitusi nii ameti sees kui ka ettevõtjatele väljaspool ametit.

Osalemine

Infohommikul osalemine on TASUTA! Vajalik on registreerimine. Registreeri ennast sellel vormil. Kohtade arv on piiratud! Registreerida saab 1. oktoobrini või kuni kohtade täitumiseni.

Meie jaoks on oluline Sinu tervis – järgime sündmuste korraldamisel Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusi. Palun ära osale sündmustel, kui oled haige või oled viimase 14 päeva jooksul tundnud ennast halvasti või viibinud lähikontaktis COVID-19 positiivse inimestega.