Harjumaa Teisipäev

Kes toetab ettevõtte toote- ja teenusearendust?

Asukoht
Toompuiestee 27, Tallinn, Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel
Sihtgrupp
tegutsev ettevõtja
Aeg
08.10.2019 kell 12:00-15:30
Korraldaja
SA Eesti Teadusagentuur, SA Archimedes piret.ehrenpreis@etag.ee

Ürituse info

12:00 Registreerimine ja hommikukohv

12:30 NUTIKAS toetusmeede. NUTIKAS toob teaduse ettevõtte teenistusse: Soovid arendada ettevõtte tooteid ja teenuseid teadmistemahukalt, otsides lahendusi, millest konkurentidel aimugi pole? Võta teadlased appi, kasutades NUTIKAS toetust, mis võimaldab rakendusuuringut või tootearendusteenust soodsalt tellida Eesti teadusasutustelt. Tea Tassa, (SA Archimedes meetmehoidja) annab ülevaate NUTIKAS taotlustingimustest ning Viktor Muuli, (ETAg, nutika spetsialiseerumise valdkonna juht) räägib arendus- ja äriplaanide parimatest praktikatest ja komistuskividest.

13:00 EAS tootearendusele suunatud toetused. Tootearenduse toetuse abil soovime julgustada tööstusettevõtjaid investeerima rohkem arendustegevusse, mille tulemusena suureneb ettevõtja lisandväärtus ja müügikäive uutest toodetest. Maria Värton, EAS, valdkonnajuht

13:30 Horisont 2020 uue ettevõtete skeemi tutvustus. Alates 6. juunist 2019 on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) avatud taotlemine uude Euroopa Innovatsiooninõukogu EIC Accelerator-sse. Uus piloot asendab senise ettevõtjate seas suurt populaarsust võitnud VKE instrument faas 2. Nüüdsest on ettevõtetel toodete-teenuste arendamiseks võimalik taotleda kas üksnes toetust või toetuse ja omakapitali kombinatsiooni. Margit Ilves, ETAg, vanemkonsultant.

14:00 Koostöövõrgustik ADAPTER – ühendab teaduse ja ettevõtluse. ADAPTER on Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik, mille eesmärgiks on lihtsasti ja kiirelt viia kokku ettevõtjad ning teadlased. ADAPTER võimaldab ühe nupuvajutusega saada ühendust kõikide selles osalevate Eesti teadus- ja arendusasutustega, otsida nende poolt osutatavate teenuste seast endale tarvilik, tutvuda ettevõtetele suunatud toetusmeetmetega ja palju muud. Ingrid Hindrikson, Tallinna Ülikool.

14:20 Mida, millal ja kuidas investeerida, et sinu ettevõte saaks tulevikus tööturult saaki lõigata?! Ettevõtted panustavad üha enam arendustegevusse: taotlevad toetusi, teevad koostööd ülikoolide ja teadlastega. Räägime sellest, mil moel panustada ja toimida, et targalt arendatud firmas jätkuks ka 5-10 aasta pärast töökäsi, kes tehtud tööd ja nähtud vaeva edasi viiks. Eva Pruusapuu, TeaMe+ koordinaator.

14:50-15:30 Võimalus erakonsultatsioonideks

Osalemine

Osalemine on tasuta. Eelnev registreerimine vajalik SIIN.