Raplamaa Teisipäev

RAPLAMAA ETTEVÕTLUSPÄEV “Iseenda rahaboss”

Asukoht
Okta Centrum; Mahlamäe 10; Rapla
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, ettevõtjad, ettevõtlikud inimesed
Aeg
05.10.2021 kell 09:30-16:30
Korraldaja
RAEK SA anu@raek.ee

Ürituse info

Seekordne ettevõtluspäev keskendub iga inimese iseenda rahatarkusele ja õigete finantsotsuste tegemisele.

Miks on vaja lugeda lepingu väikest kirja ja miks on oluline jälgida lepingutasusid ja intressimäära? Kuidas saan mina säästa? Kuidas end kaitsta võõraste eest, kes minu raha himustavad? Kuidas tunda ära petukõned ja millised on levinumad skeemid? Millised on esimesed sammud investeerimismaailmas?

Päevakava:

9:30-10:00 tervituskohv ja kogunemine

10:00- 10:10 avasõnad, RAEK juhataja Janek Kadarik

10:10-11:45 Kadri Mäsak, MyFinancier juht

Viimased 14 aastat olen olnud finantskonsultant ja finantsmudelite väljatöötaja, sama kaua olen hallanud, analüüsinud ja juhtinud oma pere rahaasju. Aastate jooksul olen finantskonsultandina osalenud kümnetes erinevates era- ja avaliku sektori projektides, mis on saanud rahastust kokku üle 300 miljoni euro.

Ligikaudu 12 aastat olen tegelenud ettevõtluse ja investeerimisega ning tänaseks olen saavutanud finantsvabaduse.

Minu kirg on leida numbrite tagant vastuseid, õpetada seda ka teistele ning inspireerida inimesi enda rahaasju juhtima. Täna töötan selle nimel, et võimalikult paljudel inimestel oleks terviklik ülevaade oma rahaasjadest, sest olen veendunud, et tänapäevaste vahenditega on see igale täiskasvanule jõukohane. Sellel eesmärgil arendame ka Eesti enda eraisiku rahaasjade haldamise platvormi MyFinancier (www.myf.ee).

11:45 – 12:00 sirutuspaus

12:00- 13:00 Urmet Tambre, Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo juht

Petukõned ja -skeemid on viimasel ajal väga levinud ja petturite kätte jõuavad miljonid eurod inimeste raha. Kes nad tegelikult on, miks nad nii edukad on ja milliseid võtteid nad täna kasutavad. Anname põhjaliku ülevaate kaugetes riikides, kuid üle interneti ja telefoni Eesti inimesteni jõudvate kuritegelike gruppide siseelust ja töökorraldusest.

13:00-14:00 lõunapaus

14:00-15:00 Rahakratt

Rahakratt on Eesti loetuima rahablogi www.rahakratt.ee looja ja isehakanud oligarh, kes on oma blogis maha kõndinud ja dokumenteerinud tänaseks juba 6-aastase #finantsvabadussõja teekonna. Tema eesmärk on panna palgatööga tulnud mündid investeerimisega tulevaid kupüüre tegema. Rahakratt plaanib päriselt ka ja hästi kähku rikkaks saada ning oma lugejad endaga kaasa võtta.

Omapärane on see, et blogi autor on anonüümne ega ole oma kanalite reklaamile mitte ühtegi senti kulutanud (üks põhjus on see, et ta on õudselt kitsi). Nelja aastaga on Rahakrati blogil igakuiselt 40 000 – 50 000 lugejat pluss kokku ligi 15 000 Facebooki ning Instagrami jälitajat. Kõik need inimesed on teda kuidagi üles leidnud ja hakanud huvipakkuva sisu tõttu fännama. Tänaseks toob blogi autorile 1 000€ – 3 000€ kuus investeerimise, koostööpostituste ja affiliate marketing’i näol. Fännid armastavad Rahakratti juba rohkemgi kui viilutatud saia, labradori kutsikaid ja Arvo Pärti kokku.

Tavaelus on Rahakratt suvaline magalarajooni jope, kellele ei ole võõras trolliga sõitmine, kes oskab s*tal ajal tatrast mitukümmet erinevat rooga valmistada, toitub peamiselt sihikindlusest ja naabri wifist ning kellele meeldib vabal ajal olla oma lugejate eest (finantsiliselt) alasti. Rahakratt on Eesti esimene finfluencer (financial influencer)!

15:00-15:15 sirutuspaus

15:15-16:00 Mari-Liis Jääger, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht

Minu südame asjaks on jagada Eesti rahvale rahatarkust ning olen populaarse Kogumispäeviku FB grupi (üle 37 tuh. liikme)  ja Kogumispäeviku podcasti eestvedaja. Jagan nippe, kust leida raha investeerimiseks ehk säästa erinevates valdkondades ning ideid, kuidas teenida ka lisaraha.  Huvilised saavad endale abimeheks Kogumispäeviku raamatu, kust inspiratsiooni saada.

Öeldakse, et investeerimisega alustamiseks oli parim aeg eile, aga järgmine parim hetk on täna. Räägime, kuidas alustada aktsiatesse ja fondidesse investeerimisega, millised on esimesed sammud.

Lisaks on Sul võimalik mängida esimest eesti keelset rahatarkuse virtuaalreaalsuse mängu.

16:00-16:30 päeva kokkuvõte

 

RAEK järgib Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti kehtestatud nõudeid, mis reguleerivad COVID-19 nakkusohutuse tõendamist ja tagamist sündmuste läbiviimisel.
Kehtivad nõuded leiate SIIT

Päeva alguses on kohapeal võimalus teha kiirtest. Palume soovijatel varuda aega ja saabuda varem kohale.

Osalemine

Tasuta, eelnev registreerimine vajalik.

Registreerimine ettevõtlusnädala kodulehe kaudu.

Registreerimine

* märgitud väljad on kohustuslikud

Üritusele registreerumine on lõppenud.