Tartumaa Kolmapäev

Innovatsioon ettevõttes – mõttetu kulu või tark investeering?

Asukoht
SPARK Demo, Narva mnt 3, Tartu, võimalik jälgida veebis
Sihtgrupp
kõik huvilised
Aeg
06.10.2021 kell 09:00-15:30
Korraldaja
Tartu LV, Tartu Ärinõuandla, Tartu Teaduspark, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, TÜ Arvutiteaduste Instituut, Eesti Teadusagentuur, EAS, Tartu Biotehnoloogia Park

Ürituse info

Eesti on maailmas tuntud kui innovatsiooni ja digitaliseerimise eestkõneleja. Samas on tööstussektoris mitmed pudelikaelad nagu tööjõupuudus, uute ärimudelite kasutusele võtmine ja madal lisandväärtus, mis takistavad kiiret arengut.
Mida arvavad noored tööstussektorist ja milliseid võimalusi näevad ettevõtted ise tööjõu kriisi leevendamiseks? Miks investeerida aega ja raha muutuste juhtimisse? Kust ja kuidas on võimalik leida toetusmeetmeid uuenduste läbiviimiseks? Kuidas alustada investeerimist teadus- ja arendustegevustesse?

AJAKAVA

9:30-10:30 Paneeldiskussioon: Innovatsioon algab inimestest. Osalevad Martin Vares (Fractory), Richard Lätt (KHK mehhatroonika õppur, Rakett69 TOP5), Richard Nõmm (IT-tööstusmagistrantuuri tudeng tööstusettevõttes). Modereerib Kaupo Reede.

  • Tööstuse kuvand: Kus me täna oleme? Miks seovad end tänased noored tööstusega?
  • Milline saab olema tuleviku tööstus: Millesse täna üldse investeerida ja miks/kuidas?
  • Kellast-kellani töö jätkusuutlikkus: paindlikud tööajad tööstuses?

– 10:30-11:00 Riik kui innovatsioonimootor. Arutelu juhib Kaupo Reede koos Aavo Sõrmuse, Margus Loppi ja Kaido Sipelgasega

– 11:00- 11:45 Eesti Teadusagentuur
Sul on väga hea idee, kuid ei ole piisavalt ressursse oma ettevõtte arendamiseks või uuringuteks? Tahad teada saada, kuidas luua innovatsiooni teaduse abiga? Või kuidas leida sobivaid ja asjalikke töötajaid? — Leia teiste ettevõtete kogemuslugude näitel neile küsimustele vastused!

  • Ettevõtete võimalused Euroopa Horisondis — Margit Ilves (EL raamprogrammi vanemkonsultant, ETAg), Märt Kroodo (1OT OÜ)
  • Teadlasega tippu! — Viktor Muuli (nutika spetsialiseerumise valdkonna juht, ETAg), Urve Vool (talituse juht, RTK), Jane Suits (ostu-müügijuht, AS Solbritt)

– 11:45-12:00 Biopark ja EIT Food kogemuslugu — Superhands OÜ, Mihkel Laas

– 12:00-13:30 Demoala: Tartu ettevõtluse tugiorganisatsioonid jagavad huvilistele infot ettevõtetele pakutavatest teenustest

– 13:30-14:30 Ettevõtete ja koolide koostöö paneel: Ei taha ettevõttesse lumehelbekesi ega siidinäppe. Kust saada kvalifitseeritud töötajaid?

Osalevad Gaile Vijar (Enics Eesti AS), Annika Ploom (Foxway OÜ), Eva Pruusapuu (Eesti Teadusagentuur), Sigrid-Ester Tani (Tartu Kutsehariduskeskus), Georg Vann (TÜ arvutiteaduse instituut), Raimond Tamm (Tartu Linnavalitsus)

– 14:30-14:45 AIRE: tehisintellekti- ja robootikakeskuse plaanid ning teenused – Kirke Maar

– 14:45-15:00 Töötukassa võimalused tööstusettevõtetele – Maris Koka ja Mihkel Värton

– 15:00-15:15 Tartu Linnavalitsus: Raimond Tamm, abilinnapea

  • Tartu toetab innovaatilisi ettevõtteid – miks, milliseid, kuidas?
  • Miks peaks tööstusettevõte olema Tartus / tulema Tartusse?

 

Päeva modereerib Vaido Mikheim

Osalemine

REGISTREERI SIIN

Seoses avalike ürituste korraldamisele seatud piirangutega saame saaliüritusele lubada vaid negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud inimesed. Vastavad tõendid saab luua patsiendiportaalis digilugu.ee ning on kohustuslikud ettenäitamiseks saaliüritusel osalejatele. Kohapeal testi tegemise võimalust ei pakuta.