Ida-Virumaa Neljapäev

Ida-Viru investeerib: indeksfondidesse investeerimine

Asukoht
Mäetaguse mõisa suur saal, Pargi 2
Sihtgrupp
kõik investeerimisest huvitatud inimesed
Aeg
07.10.2021 kell 18:00-20:00
Korraldaja
MTÜ FMJ investeerimisklubi eleriinkullama@gmail.com

Ürituse info

Ida-Viru investeerib uurib see kord indeksfondesse investeerimist ja selleks puhuks tuleb meil esinema indeksfondide ekspert Jekaterina Tint. Indeksfondid, sh börsil kaubeldavad fondid ehk ETFid, on saanud paljude investorite lemmikinstrumendiks, kuna võimaldavad investeerida väärtpaberitesse minimaalse ajakuluga ning pakuvad turu keskmist tootlust. Eestis saab indeksfondidesse investeerimist alustada ka 1 euroga.

Seminaril räägime: Mis on indeksfond, ETF, indeks? Mis on indeksfondidesse investeerimise eripärad? Milline valik indeksfondidest eksisteerib ja mille alusel oma valikut teha? Mis on tuntumad investeerimise strateegiad ja olulisemad investeerimise põhimõtted? Kuidas saab Eesti jaeinvestor indeksfondidesse ja ETFidesse investeerida ning mida erinevate variantide puhul arvestada (maksustamine, ettevõtte vs eraisiku alt, tehingutasud jms)?

Jekaterina Tint on väikeinvestor ja rahatarkuse coach. Ta teeb koolitusi isikliku finantsplaneerimise ja investeerimisega alustamise teemadel nii vene kui eesti keeles ning on Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor külalislektor. Jekaterina peab blogi rahatarkusest ja investeerimisest www.moneysmarterme.eu, kuhu jäädvustab ka enda teekonda investeerimismaastikul. Investeerimisel keskendub Jekaterina ETFidesse ja indeksfondidesse investeerimisele, kuid tema portfellis leiab nii üksikaktsiaid kui ka võlakirju.

Piletid eelmüügist:https://fienta.com/et/ida-viru-investeerib-jekaterinatint

12€, kohapeal 17€

FB event:https://www.facebook.com/events/554801895568433

Asukoht: Mäetaguse mõisa suur saal

Päevakava

Mis on indeksfond, ETF, indeks?
Mis on indeksfondidesse investeerimise eripärad?
Milline valik indeksfondidest eksisteerib ja mille alusel oma valikut teha?
Mis on tuntumad investeerimise strateegiad ja olulisemad investeerimise põhimõtted?
Kuidas saab Eesti jaeinvestor indeksfondidesse ja ETFidesse investeerida ning mida erinevate variantide puhul arvestada (maksustamine, ettevõtte vs eraisiku alt, tehingutasud jms)?

Osalemine