Ida-Virumaa Teisipäev

Seminar Narvas. Filmitööstus kui (väike) ettevõtluse arendaja

Asukoht
NARVA VABA LAVA; OBJEKT-multimeedia keskus
Sihtgrupp
kõik huvilised
Aeg
06.10.2020 kell 13:00-16:00
Korraldaja
Integratsiooni SA ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA piia.tamm@ivek.ee

Ürituse info

Kell 13.00. Avamine
KUIDAS TEHA RAHVUSVAHELIST FILMI IDA -VIRUMAAL
Kell 13.05. –13.40. „Erik Kivisüdame“ filmi lugu Toila-Tallinn-Luksemburg liinil,Rezisöör Ilmar Raag (AMRION OÜ)
Kell13.40. –14.20.
Ajaloolise mängufilmi „ Apteeker Melchior“tootmineNarvas, Tallinnas, Saaremaal. Kaasprodutsent Tanel Tatter(ApolloFilms, projekti kaastootja)
Kell 14.20. -14.45.
Virgutuseks paus
Kell 14.45. -16.00.
TÖÖTOAD -Praktikud räägivad oma tööst„ Milliseid oskuseid on vaja arendada Ida-Virumaal, et olla parem koostööpartner filmitööstusele?“
1)„Kuidas karulikotist teha kostüümi -mis on ilus ja mis kole filmitööstuses?“Filmi kunstniku meeskond–GRISTINA PAHMAN, „Apteeker Melchiori“kunstni meeskondGristina Pahmann on grimmimaastikul olnud tegev 26 aastat. Ta on töötanud pikaajaliselt mitmetes teatrites (Rahvusooper Estonia, NO99 ja Eesti Draamateater), kuid viimased neli aastat on grimmikunstnik end rohkem pühendanud filmimaailmale. Pahmann on hetkel keskaegse krimipõneviku “Apteeker Melchior” triloogia grimmikunstnik, varasemalt on ta kaasa löönud projektides nagu “Tenet”, “Erna sõjas”, “Firebird”, “Tuulepealne maa”. Nagu Gristina ise ütleb, siis tema süda kuulub eriefektidele ja just eriefekte on ta ka Grimmikoolis juba viimased 10 aastat õpetanud.
2)„ Kuhu filmivaldkond tulevikus liigub? Eriefektid,postproduction,3D jp muud“Filmi järeltöötluse meeskond –HEIKI LUTS (Frost FX)Heili Luts (Frost FX) on üks suuremaid Eesti eriefektide ettevõtteid. Ta on loonud oma meeskonnaga eriefektid järgmistele filmidele „Tõde ja õigus“; „Seltsimees laps“; „Teesklejad“.
3)„Mida vajab produtsent filmivõtete ajal?“Filmi produktsiooni meeskond –peaprodutsent RIINA SILDOS(Amrion OÜ)2000. aastal määrati Riina Sildos Eesti Filmi Sihtasutuse juhiks. Ta on rahvusvahelise filmituru Baltic Event asutaja ja tegevjuht. Riina Sildos on Eesti Filmiajakirjanike Ühingu asutaja ja 1998. aastal oli ta üks Pimedate Ööde Filmifestivali idee autoritest ja loojatest.
2003. aasta suvel asutas ta oma tootmisfirma Amrion OÜ. Ta on mitmete animafilmide, sealhulgas ka Baltimaade suurima animafilmiprojekti“Leiutajateküla Lotte”produtsent, mis on osalenudBerliinifilmifestivalil, mida on müüdud rohkem kui 50 maale ning selle eest nimetati Riina Cartoon Tribute poolt 2007 Aasta Produtsendiks.Riina Sildos on Euroopa Audiovisuaalettevõtjate Organisartsiooni -EAVE,European Motion Picture Association (EMPA) Eesti rahvuslik esindaja ja Eesti Rahvusliku Filmiprodutsentide Ühingu juhatuse liige.2007. aastal oli ta Berlinale lühifilmide züriis. Lisaks on ta ACE jaEuroopa Filmiakadeemia liige. Aastal 2007 valiti Riina Sildos Baltimaade esindajana programmi Producers on the Move.2008. aastal auhinnati RiinaValgetähe V klass ordeniga silmapaistvatöö eestfilmikunsti edendajana.

Seminar toimub koostöös: Integratsiooni SA ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA

Üritus toimub Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ toetatava alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused” raames.

Osalemine

Üritus toimub eesti keeles.
Töötuba toimub Multimeedia keskuses OBJEKT!
Töötubade jaoks on vajalik etteregistreerimine!