Võrumaa Kolmapäev

Euroopa filmikohvik esitleb Tamas Almási dokumentaal „Vedel kuld“

Asukoht
Kino Kannel, Liiva 13, Võru
Sihtgrupp
kõik huvilised
Aeg
09.10.2019 kell 19:00-21:00
Korraldaja
Europe Direct Võru teabekeskus eliis.ermel@vorumaa.ee

Ürituse info

Võrumaa maakonna Ettevõtlusnädala raames toob Euroopa filmikohvik vaatajateni  Tamas Almási dokumentaalfilmi „Vedel kuld“.

14. septembril esilinastunud Tamas Almási uus dokumentaal „Vedel kuld“ uurib, kuidas kiiresti muutuvad tingimused võivad mõjutada sajandipikkust veinivalmistamise traditsiooni.

Magus Tokai vein on üks tuntumaid Ungari eksporttooteid, olles ülemaailmselt hinnatud luksuskaup. Almási dokumentaal uurib perfektselt viimistletud veinivalmistamise protsessi ja erinevaid tootmisarengut mõjutavaid väliseid tegureid.

Film kirjeldab kliimakriisi mõju ettevõtlusele, keskendudes järjest ebastabiilsematele loodusressurssidele ning muutustele, mis mõjutavad ülemaailmset turgu. Dokumentaalis intervjueerib Almási erinevaid eksperte, et saada teada kas kaubamärk suudab säilitada oma kvaliteeti ja tulla toime inimeste pidevalt muutuvate maitse-eelistustega.

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel.

Film on toodud teieni koostöös Ungari saatkonnaga Eestis.
Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit ja Võrumaa Arenduskeskus.

Osalemine

Tasuta. Eelnev registreeimine ei ole vajalik.