Tartumaa Esmaspäev

Avakonverents: Pööripäev ettevõtluses

Asukoht
Lodjakoda, Ujula 98, Tartu
Sihtgrupp
alustav ettevõtja, ettevõtjad, ettevõtlikud inimesed, kohalik omavalitsus, tegutsev ettevõtja, turismiettevõtjad
Aeg
04.10.2021 kell 13:00-18:15
Korraldaja
Tartu LV ettevõtluse arengu osakond eao@tartu.ee

Ürituse info

Elame peadpööritaval ajal, mil ettevõtted peavad muutustega kaasas käimiseks tegelema suurte otsustega olulistes valdkondades – rohepööre, digipööre, teaduspööre, tööjõupööre, kultuuri- ja ruumipööre. Konverents toob kokku suunanäitajad, et kuulata nende kogemuslugusid, vahetada mõtteid ning pakkuda inspiratsiooni kohalikele ettevõtjatele.

KAVA

13:00–13:10  Avakõne — Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

13:10-13:35   TÖÖJÕUPÖÖRE — Taavi Kotka, Unicorn Squad
Taavi Kotka on eesti IT-ettevõtja, visionäär, investor ja isa, kes on algatanud tüdrukute tehnoloogiaringi Unicorn Squad, millega on tänaseks liitunud üle 1500 tüdruku rohkem kui 130 lokatsioonis üle Eesti. Sellega loodab Taavi esile kutsuda muudatuse nii tüdrukute mõtteviisis, et tehnoloogia ei ole mõeldud ainult poistele, kui ka julgustada tööandjaid palkama juhtivatele tehnoloogiasektori ametikohtadele naisi. Taavi ettekandest kuuleme, mis on olnud tema jaoks olulisemad õppetunnid selles töös ning mida võiksid sellest õppida teised ettevõtjad.

13:35–14:00   DIGIPÖÖRE — Maria Murumaa-Mengel, Tartu Ülikool
Maria Murumaa-Mengel on Tartu Ülikoolis meediauuringute kaasprofessor, kes on uurinud väga erinevaid digielu tahke – teemad ulatuvad nn netipervodest veebipornoni, suunamudijatest tühistamiskampaaniateni. Seekord räägib ta hoopis avaliku ja privaatse, online ja offline, töö- ja eraelu piiridest. Kaugtöö on hüppeliselt suurendanud ekraanide poolt vahendatud kommunikatsiooni tähtsust ning lühiettekandes räägib ta zoomiväsimusest ja Narkissose-efektist, töökeskkonna kirjutatud ja kirjutamata normidest e-keskkondades. 

14:00–14:25   KULTUURIPÖÖRE — Maarja Nuut
Maarja Nuut on laulja, multiinstrumentalist ja helilooja kelle looming katab erinevaid muusikalisi maailmu. Maarja on avaldanud kolm soolo- ja mitmeid koostööalbumeid, pälvinud arvukate auhindade kõrval ka heakskiitvat rahvusvahelist kriitikat ning teinud maailmale oma paeluvate, hüpnootiliste kontsertesinemistega mitu tiiru peale.

14:25–14:55   Paus

14:55–15:25   Arutelu: Rohelisem Tartu

15:25–15:50   RUUMIPÖÖRE — Pärtel-Peeter Pere, Future Place Leadership
Pärtel-Peeter Pere on linnastrateeg, kes annab nõu linnadele, kuidas muutuda atraktiivseks. Oma ettekandes käsitlebki ta küsimusi: miks ja kuidas olla jätkusuutlik, roheline, rattasõbralik ja palju muud, et olla ligitõmbav linn elanikele, tööandjatele ja investoritele? Kuidas linnu tänapäeval disainitakse?

15:50–16:15   ROHEPÖÖRE — Ain Tammvere, Estiko Energia
Lisaks oma neljale põhitegevusaladele, on Tartu ettevõte Estiko võtnud südameasjaks rohesuuna. Miks pani Estiko Lydia hotelli katusele elama mesilased, istutas kevadel maha üle 2000 kuuse või paigaldas Estiko objektidele üle Eesti päikesepaneelid, kuuleme Estiko Energia juhilt Ain Tammverelt.

16:15–16:40  TEADUSPÖÖRE — Priit Vellak, Milrem AS
AS Milrem arendusjuht Priit Vellak on kogemustega metsamees, kes tunneb end koduselt nii eraettevõtluses kui teadustöös. Milremi tööst toob ta näite selle kohta, millise mõjuga on teadusmahukas arendustegevus, mida selleks tegema peab ning kuidas see maailmale ja Eestile kasulik on.

16:40–17:15   Arutelu: Tartu 2024 ettevõtluses

Konverentsi modereerib Margus Saar, Tartu 2024 arutelu Kalle Paas.

Osalemine

REGISTREERI SIIN

Seoses avalike ürituste korraldamisele seatud piirangutega saame saaliüritusele lubada vaid negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud inimesed. Vastavad tõendid saab luua patsiendiportaalis digilugu.ee ning on kohustuslikud ettenäitamiseks saaliüritusel osalejatele. Kohapeal testi tegemise võimalust ei pakuta.